Ο Παναθηναϊκός έκανε μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα άρσης βαρών ΑμεΑ με δύο συμμετοχές και τέσσερα μετάλλια (ρεκόρ μεταλλίων)

Σταθερά ανοδική πορεία για τον Παναθηναϊκό στην άρση βαρών ΑμεΑ που φάνηκε και από τη φετινή παρουσία στην κορυφαία εγχώρια αθλητική διοργάνωση.

Ο κόουτς Κώστας Σαλπιγγίδης έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των αθλητών του που ανέβηκαν στο βάθρο.

Αναλυτικότερα ο Βασίλης Γώγολος μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και ήταν ο νικητής στην κατηγορία των 65 κιλών και τελικά πήρε τη δεύτερη θέση λόγω της σύμπτυξης με την κατηγορία των 72 κιλών. Στην κατηγορία των 80 κιλών ο Πολύβιος Τσουρδαλάκης έκανε πολύ καλό ντεμπούτο και πήρε το χάλκινο μετάλλιο.