Το «πράσινο» πρόγραμμα της εβδομάδας
Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δίνει καθοριστικούς αγώνες μέσα στην εβδομάδα 22-28 Απριλίου εντός και εκτός Αθηνών.
Γίνε ενεργό μέλος του ιστορικότερου και ενδοξότερου Συλλόγου της χώρας που από το 1908 κρατάει ψηλά τη σημαία σε όλα τα αθλήματα, πάντα πρωτοπόρος στους αγωνιστικούς στίβους.
09:30 ΟΑΚΑ, Κύπελλο Ακρόπολις Κολύμβηση
10:00 Βύρωνας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων σκοποβολή
12:00 Δρέσδη, Διεθνείς αγώνες καταδύσεων με τη συμμετοχή των Καπνόπουλου και Γιαννοπούλου
12:00 Κατάρ, Παγκόσμιο Κύπελλο σκητ με τη συμμετοχή του Μίτα
13:00 Μαδέιρα, Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης με τη συμμετοχή του Κωστάκη
09:30 ΟΑΚΑ, Κύπελλο Ακρόπολις Κολύμβηση
10:00 ΣΕΦ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ ΑμεΑ με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού
10:00 Βύρωνας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων σκοποβολή
10:00 Άγιος Κοσμάς, Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου
13:45 γήπεδο Ζωγράφου "Γ. Λαμπράκης", Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, 24η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών (ACTION24)
19:00 Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος-Παναθηναϊκός 3ο ματς πόλο ανδρών
19:15 3ο Λύκειο Αγίου Δημητρίου, Ηρακλής Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (2)
19:30 Μετς, Παναθηναϊκός-Δωδεκάνησος, μπάσκετ με αμαξίδιο Α1 (ΟΣΕΚΑ TV)
19:30 Ρέντη, Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών 5ος τελικός
09:30 Κύπελλο Ακρόπολις Κολύμβηση
10:00 Ιλίσια, Ηλυσιακός-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
10:00 Άγιος Κοσμάς, Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου
10:00 ΣΕΦ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα πινγκ πονγκ ΑμεΑ με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού
10:00 Βύρωνας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων σκοποβολή
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ηλιούπολη, ΕΣΚΑ Παγκορασίδες
13:00 Αγία Παρασκευή, ΑΕ Αγίας Παρασκευής-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3)
13:30 ΣΕΦ, Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, 5ος τελικός μπάσκετ γυναικών
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Κηφισιά Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
21:10 Σαλαμίνα, ΓΣ Σαλαμίνας-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας ανδρών
18:30 Κροατία, Ουγγαρία-Ελλάδα Κ16, ποδόσφαιρο γυναικών με τη συμμετοχή της Κλαμπάνη από πλευράς ΠΑΟ, αναπτυξιακό τουρνουά FIFA
12:30 Κροατία, Κροατία-Ελλάδα, Κ16 ποδόσφαιρο γυναικών με τη συμμετοχή της Κλαμπάνη από πλευράς ΠΑΟ ,Αναπτυξιακό τουρνουά FIFA
Κροατία, Ισραήλ-Ελλάδα, Κ16 ποδόσφαιρο γυναικών με τη συμμετοχή της Κλαμπάνη από πλευράς ΠΑΟ ,Αναπτυξιακό τουρνουά FIFA
Αλεξάνδρεια Ημαθίας, Αλεξανδρινό μίτινγκ με τη συμμετοχή της Αναστασίου
20:00 Βουλιαγμένη, Προημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδας πόλο, Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
15:30 Μελίσσια, Φοίβος Μελισσίων-Παναθηναϊκός Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
17:00 Ηράκλειο, Ηράκλειο-Παναθηναϊκός, 10η αγωνιστική μπάσκετ με αμαξίδιο
17:00 Κολωνός Athens Sports Hall Αστεράκια Εξαρχείων-ΠΑΟ ΑμεΑ μπάσκετ Ν.Α.
18:00 Κολωνός Athens Sports Hall Διεκδικητές Σύναψις-Παναθηναϊκός ΑμεΑ μπάσκετ Ν.Α.
12:00 Παπαφλέσεια, Καλαμάτα με τη συμμετοχή των Αναστασίου και Λεβαντίνου
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Πήγασος Κορίτσια Κ16 (3)
17:00 Υμηττός, Ολυμπιάδα Υμηττού - Παναθηναϊκός, 25η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος, Κορίτσια Κ16 (2)
19:30 Ζωγράφου, ΕΦΑΟΖ-Παναθηναϊκός, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΣ Τυφών, Κορίτσια Κ16
18:30 Βασιλικό, Λεωνίδας Βασιλικού-Παναθηναϊκός Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
Σεράγεβο, Προολυμπιακό Τουρνουά Πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή των Τόλιου και Γκιώνη
Πλόντβιβ, Παγκόσμιο Κύπελλο ξιφασκίας με τη συμμετοχή της Γεωργιάδου
11:00 Σιντ Νίκλας (Βέλγιο) Παγκόσμιο Κύπελλο με τη συμμετοχή της Γεωργιάδου (ΠΑΟ»
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΠΑΟ Κουκάκι, ΕΣΚΑ Παγκορασίδες
17:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - Θεόνη Αθλητικός Όμιλος Τρικάλων, 26η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
19:30 2ο Λύκειο Αγίου Νικολάου, Ορφέας-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
21:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
20:00 Νέα Ερυθραία, Πανερυθραϊκός-Παναθηναϊκός Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
17:30 Μετς, Παναθηναϊκός-Ηρόδικος, Ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδας, μπάσκετ με αμαξίδιο
18:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Πανελλήνιος Κοριτσιά Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
20:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Μαρκόπουλο Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ