Μεγάλη επιτυχία από τη νεαρή αθλήτρια του Παναθηναϊκού Λυδία Μούτσιου, στη 10η Ανάβαση Φυλής “Φώτης Μουστάκης” που διοργανώθηκε σήμερα Κυριακή 22/9 στην ομώνυμη περιοχή της Αττικής από την ΠΕΠΑ και τον Ποδηλατικό Σύλλογο ΑΛΦΑ Καλλιθέας.

Η Μούτσιου τερμάτισε  πρώτη στην Γενική Κατάταξη της κατηγορίας των Γυναικών με τον εξαιρετικό χρόνο 35:24. Πρέπει να γυρίσουμε πολλά χρόνια πίσω προκειμένου να βρούμε “πράσινο” νικητή γενικής κατάταξης στο συγκεκριμένο αγώνα.

Ο Γιώργος Μαρκεσσίνης κατετάγη 7ος στην ηλικιακή κατηγορία Μάστερς Β1 με χρόνο 33:30.

Ο Κωνσταντίνος Δρακόπουλος τερμάτισε 15ος στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με χρόνο 36:35.

Ο Παναγιώτης Ζακυνθινός πήρε την 9η θέση στην κατηγορία Μάστερς Γ2 με χρόνο 40:39.

Στον  αγώνα συμμετείχαν επίσης και οι τριαθλητές του Παναθηναϊκού, Στέφανος Ραφτόπουλος και Ευάγγελος Ραφτόπουλος, με τον πρώτο να κερδίζει την πρώτη θέση στην κατηγορία sportive με χρόνο 30:31 και τον δεύτερο να τερματίζει στη δεύτερη θέση στην ίδια κατηγορία με χρόνο 38:04.