Πολύ καλή εμφάνιση του τμήματος μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού κόντρα στην Πολωνική SK Mustang παρά την ήττα με 63-69.

Το «τριφύλλι» έδωσε τον τρίτο απανωτό αγώνα σε 24 ώρες έδωσε ο Παναθηναϊκός στη Μούρθια για το Eurocup 3.

Αυτή τη φορά ο αντίπαλος ήταν η πολωνική Mustang η οποία ήταν μια ακόμα δυνατή ομάδα που αντιμετώπισε ο ΠΑΟ.

Οι «πράσινοι» αν και έμειναν πίσω στην αρχή του αγώνα με 6-22  κατάφεραν και έμειναν στο ματς μέχρι το τέλος. Στη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟ έκανε μια σπουδαία εμφάνιση και κατάφερε να μειώσει σε 30-35 και βρέθηκε και πάλι σε απόσταση βολής.

Στην Τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός ήταν πάλι μαχητικός όμως η κούραση έπαιξε και πάλι καθοριστικό ρόλο και οι Πολωνοί πήραν διαφορά 45-55.

Σε ότι αφορά την τέταρτη και τελευταία περίοδο ο ΠΑΟ έκανε μια ηρωική προσπάθεια ακόμα μαζέματος του σκορ και το πέτυχε σε κάποιο βαθμό, όμως λύγισε στις τελευταίες φάσεις και τελικά γνώρισε την ήττα με 63-69.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κοντός): Μπαλτσερόφσκι 12, Τσίλης 16, Μαρτσάκης 4, Κοντογιάννης 1, Δίτσης 3, Τσαουσίδης, Χριστοδούλου 2, Μπάουτσε 17.
ΚΟΝΙΝ (Μοσλέρ): Μοσλέρ 25, Κορνάσκι 16, Λικό 1, Γιανκόβσκι 4, Μπαντούρα 23, Μπιστζίσκι, Νταμικόβσκι.