Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από τη Σαλαμίνα με 7-5 στον τέταρτο αγώνα για τις θέσεις 3-4 του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου σάλας.

Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν ένα πολύ καλό παιχνίδι αλλά ηττήθηκαν στην παράταση με αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις τερματίζοντας στην 4η θέση του πρωταθλήματος με τη σειρά να λήγει 1-3.

Στα πρώτα λεπτά ο αγώνας ήταν κλειστός με τη Σαλαμίνα να ανοίγει το σκορ (1-0) στο 3ο λεπτό. Ο Γιώργος Αυλωνίτης ισοφάρισε σε 1-1 στο 12’, όμως οι γηπεδούχοι δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσαν το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Με καλές φάσεις για το «τριφύλλι» ξεκίνησε το δεύτερο μισό. Ο Λιαρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 και ο Βαγγέλης Αυλωνίτης έδωσε προβάδισμα (2-3) στα 7 λεπτά πριν το τέλος. Λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Σταυρακόπουλος βρήκε δίχτυα για το 2-4. Από στημένη μπάλα η Σαλαμίνα σκόρασε και μείωσε σε 3-4 ένα λεπτό αργότερα. Στο 1.20 πριν τη λήξη οι γηπεδούχοι έφεραν στα ίσα το σκορ (4-4) που ήταν και το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση η Σαλαμίνα βρήκε δυο φορές δίχτυα για το 6-4. Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 6-5 όμως οι γηπεδούχοι σκόραραν εκ νέου για το τελικό 7-5.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Παναγιωτόπουλος, Καραβίδας, Β.Αυλωνίτης, Γ.Αυλωνίτης, Λιαρόπουλος, Σταυρακόπουλος, Γρηγοράκος, Παυλίδης, Παπακώστας.