Σπουδαία επιτυχία για το τμήμα σκοποβολής ΑμεΑ του Παναθηναϊκού καθώς κατέκτησε το πρώτο πρωτάθλημα Ελλάδας της ιστορίας του, έπειτα από τη Γενική βαθμολόγηση (μετά και το Παρατράπ) και ο Σύλλογος γιόρτασε την 1.759η επίσημη κούπα του. Το 2024 είναι ήδη 7η καλύτερη χρονιά όλων των εποχών με 39 τίτλους!

Τεράστια επιτυχία για το «τριφύλλι» και το τμήμα σκοποβολής ΑμεΑ  που γιόρτασε το πρώτο πρωτάθλημα Ελλάδας της ιστορίας του και αναμφίβολα τα εύσημα ανήκουν στους αθλητές και στις αθλήτριες του τμήματος αλλά και στον κόουτς Θοδωρή Κοτταρά και την τιμ μάνατζερ Αναστασία Εξαρχάκου.

Έπειτα και από τη γενική βαθμολόγηση  της ΕΑΟΜ ΑμεΑ μετά το Παρατραπ που ήταν ξεχωριστός αγώνας αλλά στην κοινή προκήρυξη του πρωταθλήματος σκοποβολής ΑμεΑ, ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε πρωταθλητής με 7 χρυσά μετάλλια έναντι 6 χρυσών μεταλλίων του Τριπτόλεμου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το 2024 πλέον είναι η 7η παραγωγικότερη χρονιά όλων των εποχών με 39 τίτλους και έχουμε μπροστά μας ακόμα πεντέμιση μήνες.

Αναλυτικά οι λεβέντες και οι λεβέντισες με καρδιά που κατέκτησαν το πρωτάθλημα: Παναγιώτης Γιαννούκαρης, Αλέξανδρος Βασαρμιδάκης, Τάσος Μπούτης, Χρήστος Βλασταράς, Μαρία-Ραφαηλία Φουρναράκη, Αλέξανδρος Μωραϊτίδης και  Κώστας Κριτζιλάκης.