Με μετάλλια και πολύ καλές επιδόσεις συνέχισαν οι αθλητές του Παναθηναϊκού στους Εαρινούς αγώνες στίβου που γίνονται στις Σέρρες.

Αναλυτικότερα, ο Δημήτρης Λεβαντίνος ήταν ο νικητής στα 400 μ. εμπ. με 51.37 επίδοση κοντά στο ατομικό του 51.19 από φέτος στα Δρόμεια. Ο αθλητής δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί σε επιδόσεις κοντά στα 51.00 και πως σύντομα θα μπορέσει να κυνηγήσει χρόνους κάτω από τα 51.00.

Η Μαρία – Γεωργία Δεσπολλάρη συνέχισε τις καλές και σταθερές εμφανίσεις, αφού ήταν πρώτη στα 800 μ. με χρόνο 2.06.86.

Εξαιρετική επίδοση και δεύτερη θέση στα 200μ. για την Άρτεμις-Μελίνα Αναστασίου που βελτίωσε τη φετινή της επίδοση με 23.53.

Στα 200μ. των ανδρών την 3η θέση κατέκτησε ο Βασίλης Μυριανθόπουλος με 20.99 και την 4η ο Παναγιώτης Τριβυζάς με 21.13.

Τη 10η θέση κατέκτησε η Κωνσταντίνα Ρωμαίου στο άλμα εις μήκος με επίδοση 5.62.