Πολύ καλή παρουσία είχε το τμήμα τριάθλου του Παναθηναϊκού στους αγώνες τριάθλου sprint και ολυμπιακής απόστασης στην Αρχαία Επίδαυρο με πέντε «πράσινους» αθλητές, οι τρεις στην ολυμπιακή απόσταση κ οι δύο στη sprint απόσταση.

Στην Ολυμπιακή απόσταση τα αδέρφια Ραφτόπουλοι ήταν οι απόλυτοι πρωταγωνιστές αφού τερμάτισαν ο Στέφανος στην πρώτη και ο δίδυμος αδερφός του Βαγγέλης στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης σηκώνοντας για ακόμη μια φορά τη σημαία του Συλλόγου  ψηλά. Στην ίδια απόσταση στην τρίτη θέση του βάθρου της ηλικιακής του κατηγορίας ανέβηκε ο Αριστοτέλης Τσαγκάρης, ο οποίος παράλληλα ήταν 11ος στην γενική κατάταξη 85 συμμετεχόντων.

Στη sprint απόσταση ο Θεοφάνης Κόλλιας ήταν για ακόμη μια φορά συνεπής με το βάθρο της ηλικιακής του κατηγορίας ανεβαίνοντας στο τρίτο σκαλί και 12ος στη γενική και ο Θοδωρής Μωραΐτης ήταν 6ος στην ηλικιακή του κατηγορία και 25ος στη γενική κατάταξη 88 συμμετεχόντων. Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να δοθεί στο Θοδωρή ο οποίος παρόλο που είναι αθλητής ΑΜΕΑ του Συλλόγου συμμετέχει συνεχώς, και αγωνίζεται με τη μαχητική ψυχή που τον διακρίνει, σε αγώνες τριάθλου αρτιμελών σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις οι οποίες είναι πλήρως ανταγωνιστικές στην ηλικιακή του κατηγορία, πράγμα του φανερώνει το μεγαλείο ψυχής που έχει και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.