Ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα για τον Παναθηναϊκό και αυτή τη φορά λύγισε τις Εσπερίδες με 68-59 στο τουρνουά που διοργανώνουν.

Οι «πράσινες» ανεβάζουν συνεχώς στροφές και δείχνουν αρκετά ποιοτικά στοιχεία στο παιχνίδι τους.

Απόψε ο Παναθηναϊκός κατάφερε και λύγισε στην έδρα του έναν αξιόμαχο αντίπαλο παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ σε κρίσιμα σημεία.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το «τριφύλλι» ήταν πίσω με 24-14 και το ημίχρονο έκλεισε με 38-34.

Μάλιστα ο Παναθηναϊκός ήταν πίσω στο σκορ με 53-47 και χρειάστηκε να πατήσει το γκάζι σε εκείνο το σημείο και να το γυρίσει σε 57-62 και να λήξει τελικά το ματς με 59-68.

Η Τζαζμίν Τζόουνς έδειξε ότι έχει χάρισμα στο σκοράρισμα με 17 πόντους , ενώ σε ένα ακόμα ματς η Σταμολάμπρου φόρτωσε το αντίπαλο καλάθι αυτή τη φορά με 16 πόντους.

Η κόουτς Καπογιάννη είδε να σκοράρει και η Ρέιντζ 15 πόντους, οι πέντε εκ των οποίων ήταν σε κρίσιμο σημείο όταν ο Παναθηναϊκός κυνηγούσε το σκορ.

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη) Σταμολάμπρου 16 (2), Παυλοπούλου , Τσβίτκοβιτς 9, Μπάτσιου, Πατσιατζή, Αλεξανδρή 2, Τζάζμιν Τζόουνς 17 (1), Ρέιντζ 12 (1), Θεοδωρομανωλάκη 6 (2), Χαιριστανίδου 6