Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Εθνική Ομάδα Γυναικών από την Ουκρανία, στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο του ΟΦΗ για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της League B του Nations League. Από πλευράς Παναθηναϊκού αγωνίστηκαν οι Σιδηρά και Κακαμπούκη.

Ένα αποτέλεσμα που παρατείνει την αγωνία για την 3η θέση, για την κατάληψη της οποίας η μάχη θα συνεχιστεί.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά προσεκτικές και χωρίς κλασσικές ευκαιρίες ωστόσο στο 32’ η Ουκρανία άνοιξε το σκορ (1-0).

Το δεύτερο ημίχρονο, αν και η Εθνική μας έδειξε κάποια σημάδια κόπωσης, ήταν μοιρασμένο. Η Ουκρανία επισκέφτηκε περισσότερες φορές την ελληνική περιοχή αλλά και πάλι δεν είχε κάποια κλασσική ευκαιρία.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Κέλιουσικ, Πέτρικ, Σμάτκο, Κόρσουν, Ποντόλσκα, Σέμκιβ, Απανατσένκο, Οβντίτσουκ (51’ Αντρούχιν), Κράβτσουκ, Χίριν (79’ Παντσουλάγια), Χλουστσένκο (88’ Καλίνινα).

ΕΛΛΑΔΑ: Νάση, Πατερνά (63’ Γεωργίου), Παλαμά, Σιδηρά, Μήτκου, Κακαμπούκη, Μάρκου, Σαρρή, Κόγγουλη (88’ Παπαδοπούλου), Γιαννακά (56’ Μωραϊτου), Σπυριδωνίδου (63’ Γεωργαντζή).