Την τιμητική 13η θέση πήρε η Εθνική ομάδα στη μικτή σκυταλοδρομία 4Χ100μ. μικτή ομαδική με τις Νόρα Δράκου και Άννα Ντουντουνάκη του Παναθηναϊκού να συμμετέχουν στην πιο γρήγορη κούρσα στο αγώνισμα που έχουν συμμετάσχει «τριφύλλια»

Την 13η θέση κατέλαβε η ελληνική τετράδα στη μικτή σκυταλοδρομία 4χ100μ μικτή ομαδική.  Η ομάδα μας κολύμπησε στη πρώτη διαδρομή της δεύτερης σειράς και τερμάτισε 8η με 3:46.40..

Ξεκίνησε στο ύπτιο ο «ασημένιος» ολυμπιονίκης μας στα 200μ ύπτιο Απόστολος Χρήστου, που σημείωσε επίδοση 52.83 και ήταν δεύτερος.

Συνέχισε στο πρόσθιο ο «βενιαμίν» της αποστολής, ο 16χρονος πρωταθλητής εφήβων Ευάγγελος-Εφραίμ Ντούμας που (με χρόνο 1:00.34) κράτησε τη δεύτερη θέση. Στη πεταλούδα ήταν η Άννα Ντουντουνάκη (57.85), έδωσε πέμπτη στη Νόρα Δράκου που κολύμπησε το ελεύθερο (55.38).

Η οκτάδα έκλεισε με 3:44.25 που έκανε η Ιαπωνία, καλύτερη όλων η ομάδα των ΗΠΑ με 3:40.98.

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος στο αγώνισμα που να έχουν συμμετάσχει και αθλητές ή αθλήτριες του ΠΑΟ και έσπασε το 3:46.69 που είχε σημειωθεί και πάλι με τις Δράκου-Ντουντουνάκη στη Ντόχα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα τον περασμένο Φεβρουάριο.