Οι μίνι Παίδες του Παναθηναϊκού πάλεψαν στον τελικό του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Κ13 κόντρα στο ΝΟ Χανίων αλλά ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 8-7 στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Ο ΝΟ Χανίων προηγήθηκε 3-0 στο ξεκίνημα αλλά οι «πράσινοι» ισοφάρισαν 3-3 , σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο ΝΟ Χανίων πήρε διαφορά +3 (7-4, 8-5), ο Παναθηναϊκός μείωσε στο γκολ (8-7, 2:32 από τη λήξη) αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ –ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-7

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 0-1, 4-2, 1-2

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ζαγουράκης): Πολέντας, Σχετάκης, Βαμβακάκης 4,  Φυτράκης, Σταυριανουδάκης, Κουμαδοράκης, Ζαγουράκης 1, Μοτάκης 1, Χαιρέτης 1, Κατάκης 1, Μαρμαριτσάκης, Τυροβολάς, Μαυρεδάκης, Κατζουλάκης, Νικοπιδάκης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παλληκάρης): Δημητρίου, Κουνάδης, Μονογυιός, Μόλλιος 1, Στεργάκης 3, Μαυρογιανίνης, Λιάγκας, Γιώτης 2, Γκολφινόπουλος 1, Σούρσος, Μπερλής, Γνήσιος, Παπαδημητρίου, Ράπτης, Κωνστντουδάκης.