Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε εκτός έδρας του σκληροτράχηλου ΑΟΔ Κορυδαλλού με 2-4 και είχε την ουσία στην αναμέτρησης της 6ης αγωνιστικής.

Το «τριφύλλι» κατάφερε και έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στον Κορυδαλλό και αυτό του ήταν αρκετό για να φύγει από το κλειστό «Θ.Πούτος» με τρεις βαθμούς.

Οι «πράσινοι» μπήκαν δυναμικά στον αγώνα και άνοιξαν το σκορ με την έναρξη του ματς χάρη στον Γούση. Λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν και έφεραν το ματς στο 1-1 ωστόσο στο 6΄ ο Β. Αυλωνίτης έκανε και πάλι το 1-2.

Εν συνεχεία ήρθε η σειρά του Σίμου να καρφώσει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-3 ενώ ο Β. Αυλωνίτης και πάλι έκανε το 1-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» έκαναν απλά διαχείριση του ματς και τελικά έφτασαν στο πολυπόθητο τρίποντο με τελικό σκορ 2-4.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Ζέρβας, Καραβίδας, Τσέπας, Πάνου, Φλώρος, Γούσης, Παπακώστας, Γρηγοράκος, Παυλίδης, Λιαρόπουλος, Αυλωνίτης Γ., Αυλωνίτης Β., Σίμος, Μιχαλίτσης, Λαμπρίδης.