Το τμήμα πόλο του Παναθηναϊκού το πάλεψε κόντρα στη Γλυφάδα το απόγευμα και παρά την ήττα με 13-11 από τον ΑΝΟΓ έδειξε ότι μπορεί να κοιτάει στα μάτια τις περισσότερες ομάδες.

Γρήγορα επανήλθε ο Παναθηναϊκός σε υψηλό επίπεδο στο τουρνουά ΣΕΔΥα έπειτα από τη βαριά πρωινή ήττα από τη Βουλιαγμένη, όπου ωστόσο ήταν εμφανής η απουσία του Άντζιτς.

Στον αγώνα με τη Γλυφάδα ο Άντζιτς επανήλθε και μάλιστα ήταν πρώτος σκόρερ μαζί με τον Δερμιτζάκη που πέτυχαν από τρία τέρματα.

Οι «πράσινοι» ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο ωστόσο κάπου φάνηκε η κούραση στην τέταρτη περίοδο.

Σε ότι αφορά τα οκτάλεπτα του αγώνα ήταν:3-4, 1-2, 3-2 και 6-3

Παναθηναϊκός (Μάζης) Ριστίτσεβιτς, Τζελάτης, Ζερβουδάκης, Σιαμάς Γ. 1, Δευτεραίος, Χ.Σιαμάς, Άντζιτς 3, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης 3, Π.Σιαμάς 1, Αλβέρτης 1, Κρατημένος και Χωματάς.