Σπουδαία εμφάνιση από τον αθλητή του Παναθηναϊκού Βασίλη Μυριανθόπουλο που πήρε την 4η θέση με την Εθνική ομάδα 4Χ100 στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23.

Ο σπουδαίος σπρίντερ του «τριφυλλιού» συμμετείχε στην ανεπανάληπτη κούρσα της Εθνική ομάδας Κ23 που έκανε και πανελλήνιο ρεκόρ στην ηλικιακή κατηγορία της με 39.09.

Πρόκειται για ιστορική κούρσα και για τον Σύλλογο καθώς ήταν η γρηγορότερη σκυτάλη που συμμετείχε ποτέ αθλητής του Παναθηναϊκού, αφήνοντας πίσω τον Παναγιώτη Τριβυζά που ήταν με την Εθνική ομάδα που πήρε την 4η θέση στους Μεσογειακούς αγώνες του Οράν και είχε τερματίσει σε 39.10.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βασίλης Μυριανθόπουλος πήρε την 17η θέση στα 200 μ. τερματίζοντας σε 21.21 (0,1) στον προκριματικό του αγωνίσματος